Uczestnicy naszych warsztatów wzięli udział w 26 już spotkaniu z piosenką Nieprzetartego Szlaku. Występy artystów pt. „Opowieści” trwały od 6 do 8 listopada 2023 r. w Operze Lubelskiej .

Co roku na Spotkania z Piosenką zgłasza się coraz więcej artystów. Przyciąga ich wspaniała scena Opery Lubelskiej z doskonałym nagłośnieniem i światłami oraz – a może przede wszystkim – atmosfera. Z widownią jest podobnie. W tym roku już ponad tydzień przed imprezą wszystkie miejsca były zarezerwowane. Spotkania z Piosenką pomyślane są w taki sposób by mogły z nich skorzystać osoby najbardziej wykluczone. Festiwal odbywa się w godzinach porannych w godzinach 9-14 tak by uczestnicy placówek pomocowych (ŚDS, DPS) oraz uczniowie szkół i przedszkoli mogli wystąpić lub zasiąść na widowni w ramach swoich zajęć. Dla tych ludzi często jest to jedyna okazja by uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym, posłuchać muzyki na żywo i pośpiewać w tak licznym gronie.

Przez całą imprezę na scenie obecna była również tłumaczka Polskiego Języka Migowego Magdalena Gach. Magda to gwiazda PJM . Dzięki swej umiejętności interpretowania i tłumaczenia muzyki na Język Migowy, magnetycznej osobowości i otwartości przyciąga nie tylko Osoby Głuche, ale również stanowi atrakcję dla wszystkich uczestników. Nie rzadko ktoś podchodzi do niej na scenie i próbuje naśladować jej płynne ruchy synchronizując się w tajemniczym tańcu. Niektórzy nazywają ją „Czarodziejką”.

Przez dwa pierwsze dni widownia Opery Lubelskiej była wypełniona po brzegi. Na scenie pojawiło się ponad 120 osób, a trzeciego dnia uczestnicy nie mieścili się w Sali teatralnej i muzycznej na Nowym Świecie.