PRACOWNIA PLASTYCZNA

 PRACOWNIA PLASTYCZNA

Poprzez działania  plastyczne rozwijamy wyobraźnię, nabieramy wiary we własne możliwości a nawet relaksujemy się. Zajęcia plastyczne dają nam możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień artystycznych, pomagają w wyrażaniu swoich emocji, potrzeb i komunikowaniu z drugim człowiekiem.

Przyjmujemy zasadę, że każdy człowiek jest zdolny do tworzenia- „nie chcę”, „ nie dam rady”, „nie umiem”- to sformułowania, których unikamy w naszej pracowni. Poszukujemy takich materiałów, technik i metod, by tworzenie było radością i dawało poczucie sprawczości wszystkim uczestnikom naszej pracowni.

Wykorzystujemy różnorodne techniki plastyczne, poczynając od rysunku, malarstwa, pracy z masami plastycznymi, kończąc na łączeniu technik w pracach rękodzielniczych. Poszukujemy takich rozwiązań, które dają w efekcie nie tylko artystyczne, ale też praktyczne zastosowanie naszym wyrobom. Poza pracami plastycznymi wykonujemy i zdobimy przedmioty codziennego użytku tj. ozdobne mydełka glicerynowe, świeczki żelowe, szkatułki, filiżanki i lustra. Wykonujemy prace rękodzielnicze, ozdoby, dekoracje i stroiki okolicznościowe, wykorzystując różnego rodzaju materiały, często stosując zasadę recyklingu. Ukazując, że tworzenie to często „robienie czegoś z niczego” i ucząc dostrzegania przydatności wszystkiego co nas otacza, rozwijamy kreatywność naszych artystów.

Dążymy do tego, by atmosfera w pracowni powodowała powstawanie dzieł radosnych i dających radość innym. Inspiracji poszukujemy w wydarzeniach z naszego życia, tego co nas otacza, co przeżywamy i obserwujemy na co dzień. Wykonane prace prezentujemy w naszej Galerii „ Źródło” oraz szerszemu gronu, biorąc udział w konkursach plastycznych oraz kiermaszach.